אייל דורון

"מה עושים עכשיו?"

פודקאסט מעשי עם מנהלים, יזמים ואנשים מעוררי השראה

איך שומרים על אופטימיות וממשיכים? מה עם העסק שלנו? הלקוחות שלנו? העובדים שלנו? מה נכון עכשיו, בעבודה ובחיים?

יוצרי קופה ראשית יניב זוהר ונדב פרישמן
פרק
19
31:36

יוצרי קופה ראשית יניב זוהר ונדב פרישמן

לגלות את הקסם של האחר

יוצרי קופה ראשית אחראיים לאחת הקומדיות הכי מצליחות אי פעם. הם משתפים אותנו בפרק בכל הדרכים שהם מצאו כדי לחשוב על רעיונות יצירתיים, כל פעם מחדש. איך מעצבים לעצמנו את המעבדה של הרעיונות שלנו? איך הם מצליחים ליצור דמויות קיצוניות כל כך, שמצליחות עדיין לעורר בנו הזדהות? ואיך יוצרים סדרה שגורמת לנו להתפעל מאנשים שונים מאיתנו וגם לצחוק עליהם, ובעיקר על עצמנו. מפגש עם היוצרים יניב זוהר ונדב פרישמן.

טמירה ירדני
פרק
18
52:18

טמירה ירדני

איך מזהים כוכב?

איך מזהים כוכב? איך לגלות את "הדבר הנוסף הזה" שיש לפעמים? טמירה ירדני היא האישה מאחורי הנציגים של ישראל לאירוויזיון ותוכניות מוסיקה כמו הכוכב הבא. היא הפיקה עשרות סדרות טלוויזיה שהפכו לאייקון (השמינייה, השיר שלנו, הפיג'מות, סברי מרנן, שמש ועוד). היא עבדה עם מאות יוצרים לאורך הדרך. היא מספרת מה הבינה על עצמה כשהזמינו אותה לשמוע זמרת צעירה ולא מוכרת בשם יהודית רביץ. אחרי כל השנים האלה - כמה זמן לוקח לה להבין שעומד מולה כוכב? השיחה עם טמירה התרחשה לפני המלחמה שהופיעה בחיינו ומאז היא ואנשיה עושים ככל האפשר כדי להמשיך ליצור ולהפיק ולשמח, לא תמיד זה קל. שיחה נדירה עם אישה שלא מרבה להתראיין וראתה ועשתה כל כך הרבה.

מיכל ברוורמן בלומנשטיק
פרק
17
44:26

מיכל ברוורמן בלומנשטיק

דברים מדהימים נולדים מכאב ובעיה

מיכל ברוורמן בלומנשטיק היא מנכל"ית מרכז הפיתוח במייקרוסופט ישראל (האישה הראשונה בתפקיד הזה). היא הגיעה למייקרוסופט בעקבות המנכ"ל המדובר סאטיה נאדלה שמצעיד בעשור האחרון את החברה להישגי שיא חסרי תקדים (ענן, AI, סם אלטמן, וכו וכו). ניסיתי, כהרגלנו בפודקאסט, לגלות מה היא הבינה שאנחנו עדיין לא. יש הרבה, למשל: מה צריך לדעת כדי לגדל בנות שאפתניות שחולמות רחוק בלי לפחד? מה עושים במצבי לחץ ומשבר? בלי הקלישאות הרגילות של משבר הוא הזדמנות. איך מתאוששים מהר מפגישה לא טובה או מפאשלה מקצועית? איך משכנעים את עצמנו לקום לעשות ספורט גם כשממש לא בא לנו? יש פטנט. איך מוצאים את מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות – מסתבר שזה מתחיל בשאלה אחרת בכלל שצריך לשאול.

הילה חדד חמלניק
פרק
16
43:16

הילה חדד חמלניק

הספר "טרופותי" ופילוסופיית הניהול

לפעמים אומרים "זה לא הנדסת טילים, מה מסובך?". אז זהו, שהילה חדד חמלניק היא מהנדסת טילים וזה נשמע באמת קצת מסובך. היא היתה מנכ"לית משרד החדשנות וסמנכ"לית משרד התחבורה, ובמלחמה שירתה במילואים בחיל האוויר במערכות הגנה אוויריות. במקביל, הקימה קרן השקעות בחירום להצלת הסטארט-אפים הצעירים במהלך המלחמה (SafeDome). נפגשנו לפני כמה חודשים לדבר, שיחה שעושה שכל.

אסי ישראלוף
פרק
15
51:21

אסי ישראלוף

לחיות על מלא

אסי ישראלוף, קומיקאי, בדרן, מוסיקאי ויזם, רשימת חלקית, הוא איש מצחיק שלוקח את החיים ברצינות. החיים לימדו אותו מילדות "לשמור שקל לבן ליום שחור", והוא עוד זוכר שלא היה להורים שלו חמישים שקל לשלם בשבילו לטיול בית-ספר. לקח לו הרבה שנים להפוך מקורבן לאדם שאוהב את עצמו ולדבר אל עצמו חיובי מול המראה. פגשתי אותו לפני המלחמה, עברנו מאז כל כך הרבה דברים. אסי מספר על הגירושין שלו ועל ההורות שלו שמשתפת את הילדים בכל הרגשות שעוברים עליו, בלי להסתיר. וגם, איך הוא נכנס לדמויות שהוא מגלם ולומד אותן עד לרגע שהכל מתפוצץ מול המצלמה שנדלקת בלי שהוא בעצמו מבין מה באמת קורה. העיקר שהכל יהיה - באמת ועל מלא.

אריק שם טוב
פרק
14
42:37

אריק שם טוב

מה אתם יותר: פחדנים או סקרנים?

אריק שם-טוב גדל באשדוד. כשהיה בן 15 ההורים שלו לא הסתדרו עם קשיי הקליטה בארץ ועזבו לצרפת. "הם אפילו לא הציעו לי לבוא איתם", הוא אומר, אבל גם סמכו עליו שידע איך לשרוד בכוחות עצמו. הוא התגלגל מחלומות להיות מתופף לסטודנט בטכניון שם הבין פעם ראשונה שהוא מוכשר. הוא היה מעורב ארבע פעמים באקזיט, האחרון של חברה שהפכה אותו רשמית למיליונר. אריק מחלק את העולם ל"ווינרים" ו"לוזרים" ומבהיר שאנשים מצליחים הם גם אנשים רדופים. יש לו מחברת עם רעיונות ליד המיטה שהוא קם בלילה לכתוב בה רעיונות. הקלטנו את השיחה לפני המלחמה ואריק חושב כל כך שונה ואחרת ששווה להקשיב לו במיוחד במציאות שכל כך השתנתה לנו מול העיניים. ומאיפה כל האומץ שלו ליזום דברים חדשים? התשובה שלו: "אני פחדן גדול, אבל סקרן עוד יותר גדול".

מאור זגורי
פרק
13
42:25

מאור זגורי

חשוב לכעוס, חשוב לסלוח

הבמאי והיוצר מאור זגורי מדבר על החוויה האישית שלו מהמלחמה, על המתח החברתי והדרך מהפריפריה למרכז, וגם על השינוי המטלטל שהדמויות של ״זגורי אימפריה״ עוברות בעונה החדשה. שיחה אישית מאוד עם יוצר שלא עושה הנחות אבל גם מלא אופטימיות.

איתמר דורון
פרק
12
43:32

איתמר דורון

גרסת הדור הצעיר

איתמר דורון, הוא הבן הבכור שלי. מי שמכיר אותי שמע ממני הרבה לאורך השנים על חינוך יצירתי ועל כמה חשוב לחשוב אחרת, מחדש, על מערכת החינוך, לבטל שיעורי-בית ולעבור כל ארבע שנים דירה. רשימה חלקית. ביקשתי מאיתמר לבוא לשוחח איתי בוקר אחד באולפן ולשמחתי הוא הסכים. זה היה אז, לפני המלחמה. מאז הוא התגייס וחתם קבע ומשרת היום ביחידה במודיעין. אז איך היה לו לגדול בבית שבודק כל מיני נורמות חינוך מחדש? מה פתאום הוא הקים בגיל 14 חברה לשיווק דיגיטלי, הוא יודע להסביר על זה יותר טוב ממני, אבל בעיקר - מה חשוב באמת לדעתו עכשיו כנציג של דור צעיר וכל כך מרתק. גרסת הדור הצעיר.

אריק פינטו
פרק
11
43:59

אריק פינטו

תמיד חשוך לפני עלות השחר

אריק פינטו חלה בפוליו בילדותו והוריו נשאו אותו על כפיים לרופאים. הוא התייתם בגיל צעיר והגיע כילד נכה לפנימייה בבן שמן, אבל הבין כבר מגיל צעיר שאסור לתת למגבלה להשתלט על מהלך חייו. איך הוא לימד את עצמו לא להיעלב מהילדים האחרים? לשחק כדורסל מבלי לדעת לרוץ? כמה הוא נפגע שוויתרו עליו בצה"ל ומה עשה כדי לתרום אחר כך במשך שנים? איך הגיע בתור פקיד לבנק הפועלים והפך אחרי שנים למנכ"ל הבנק? אריק משוכנע ש"לכל אדם זכות לחלום ויכולת להגשים", וזאת גם כותרת ההרצאה שלו. הקלטתי איתו את השיחה לפני המלחמה והיא מרגישה לי חשובה ורלוונטית יותר מאי-פעם.

אורן סמד'גה
פרק
10
32:24

אורן סמד'גה

אלופי העולם בחוסן נפשי

המדליסט האולימפי אורן סמדג'ה הוא גם מאמן נבחרת ישראל בג'ודו שאחראי על יותר מ-300 מדליות. הקלטתי איתו פרק, לפני חודשים, לפני המלחמה. הוא איבד מאז את אביו זכרונו לברכה, מוריס סמדג'ה, שהקים את ענף הג'ודו בישראל. מאז שפרצה המלחמה אשתו, ליאת, היא קצינת נפגעים שמבשרת בשורות איוב למשפחות של נופלים ואורן כדרכו מנסה לעזור ולעורר השראה. הוא האיש שזיהה את שגיא מוקי כבר בגיל ארבע וידע שהוא יהיה אלוף עולם ויש לו לאורן דרך מקורית ומעשית מאוד לנתח עוצמה מנטאלית ולחזק חוסן נפשי של אלופים. חשבתי שחייבים לשמוע אותו, במיוחד בשעה הזאת.

נועם חורב
פרק
9
39:46

נועם חורב

לחיות בהמון צבעים

נועם חורב הוציא ספר שירה ראשון בחשש, 3,000 עותקים שהוא ובן זוגו חיימק'ה השקיעו בהם גם אם יישארו אצלם לחלק בתור מתנות. זה הפך לסדרה של רבי מכר חסרי תקדים בכל קנה מידה. ההופעות בחוגי בית בסלון הפכו למסע הופעות בלית נפסק. הכל התחיל מילד שחלם בעפולה ומתעקש על זה שכולנו צריכים חלום אחד מופרך לפחות. נועם מדבר על המתג של ההשראה שנשאר אצלו תמיד במצב דלוק. על היכולת לשאוב מכל חוויה ביום יום רעיון לשיר הבא. הקלטנו את השיחה לפני המלחמה, כל כך הרבה קרה מאז. בשיחה שהקלטנו לפני המלחמה דיברנו על השראה, יצירה, חלומות גדולים וחיים בהמון צבעים. בלי זה הרי אין טעם.

מוטי קירשנבאום
פרק
8
33:25

מוטי קירשנבאום

תבקרו בעתיד, כי משם המשבר הרבה יותר קל וברור.

ביקרתם פעם בעתיד? זאת הדרך של מוטי לשרוד משבר: "לקפוץ מחוץ למשבר שנתיים קדימה" ולחזור לביקור בהווה. הטכניקה הזאת מאפשרת לו לזהות הזדמנויות היכן שכולם רק מחפשים לשרוד. מוטי הוא יזם סדרתי, בין השאר עומד מאחורי הקמת איירפורט סיטי, רשת גו אקטיב, רשת הדיור המוגן "מגדלי הים התיכון" וקרן מרתון להשבחת נדל"ן בישראל (רשימה חלקית בלבד). מה עוזר לו להרגיש בשליטה ולהשאר אופטימי? ואיך לדייק את הערך שכולם ירצו לקבל מאיתנו ברגע שהמשבר יחלוף?

לילך אשר טופילסקי
פרק
7
34:02

לילך אשר טופילסקי

איך לנצח למשבר ממושך?

לילך היא בת למשפחה שכולה. אחיה היה טייס שנהרג לפני שנים בתאונת טיסה והמלחמה עכשיו מחזירה אותה לשם. היא משתפת בתובנות שלה איך להיערך לזמן משבר ממושך, איך מתקדמים עסקית למרות הכל, ואיך "הידיעה הפנימית" שלה מאפשרת לה לבחור באופטימיות ולא לוותר גם כשקשה ועצוב. לילך מילאה שורה של תפקידים בכירים במשק (מנכ"לית בנק דיסקונט, משנה למנכ"ל בנק הפועלים) וכיום היא שותפה בכירה בקרן פימי, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל.

אלי דהן
פרק
6
32:07

אלי דהן

תכנית פעולה לזמן מלחמה: צעד אחרי צעד.

את קבוצת מובמנט הקים אלי בעקבות משבר הקורונה, שבע חברות שונות שעוסקות כולן ב-Wellness (כמו שאומרים - "לעולם אל תפספס משבר טוב"). בין החברות הרבות שיזם לאורך השנים נמצאת גם חברת טרגט-קול המעניקה שירותים של מוקדים טלפונים וממוקמת בעיר שדרות, בה נולד ואליה הוא מחויב עד היום. אלי מפרט תכנית פעולה לזמן משבר, מסביר למה משברים הם הזמן לייצר הסכמים מסוג חדש ואמיץ עם לקוחות, ואיך המילואימניקים שיחזרו מהחזית יקבלו אצלו קפיצה לעתודה ניהולית.

יעל ארד
פרק
5
36:02

יעל ארד

איך בונים אומץ ואופטימיות בזמן משבר עסקי?

את יעל ארד אתם מכירים. זוכת המדליה האולימפית ויו"ר הועד האולימפי בישראל. יעל היא גם מומחית בעלת ניסיון עצום ביזמות ופיתוח עסקי. היא מדברת על המשבר כמו על "זמן פציעה" בספורט. היא מוצאת את עצמה המון מול הטלוויזיה עם דמעות - "אין יום כמעט שאני לא מוצפת בדמעות", ומצד שני, שומרת את עצמה בעשייה העסקית שלה. איך עושים את זה? ואיך התרומה לאחרים נותנת לגיטימציה, כוח וטעם להתעסק בדבר שלנו.

רותי ברודו
פרק
4
37:21

רותי ברודו

הקסם של מצבי קיצון

רותי ברודו מנהלת קבוצת האירוח וההסעדה R2M (מותגים כמו דליקטסן, בייקרי, קופי-בר, בראסרי ומלון מונטיפיורי). ביום שבת של ה-7 באוקטובר ישבה מול הטלוויזיה בלי לזוז. למחרת החליטה שהיא חוזרת לעבוד בשטח, כמו פעם, כדי להכיר את העסק שלה מקרוב ולא זזה משם שבועות. רותי מדברת על הכוח של משברים לדייק אותנו, על הייחוד של ניהול עם "הסתכלות נשית" ועל הפעם הראשונה שהיא הרגישה שהיא שווה משהו.

עופר קורן
פרק
3
35:26

עופר קורן

איך לקבל החלטות בזמן משבר קיצוני?

מכירים את רשת לנדוור? עופר הוא מנכ"ל ומייסד שותף של הרשת (75 בתי-קפה בארץ, סניפים בצפון אמריקה, רשת בתי הקפה אלמה, רשת ההמבורגרים קיס, מפעל של לחם פרמיום ומותג קקאו עולמי). מה הוא למד מהקורונה? למה חייבים, כמעט בכל מחיר, להמשיך ולא לסגור את העסק? למה מי שלוקח סיכון ונשאר פתוח מקבל חיבוק מהלקוחות, ומה הקשר בין דג סלמון ליזם ישראלי? פרק על אחריות והחלטות בזמן משבר קיצוני.

מוטי גוטמן
פרק
2
41:27

מוטי גוטמן

אל תפחדו מטעויות, אין באמת כאלה.

הוא הגיע לחברת "מטריקס" שהיו בה 300 עובדים, היום הוא מוביל מעל ל-12 אלף עובדים כשבדרך הוא רכש למעלה ממאה חברות. מוטי מדבר על סוג המטרות שחשוב להציב לעצמנו ולמה - "לשרוד את המשבר" - זאת לא מטרה. איך הוא שומר על קשר עם העובדים שיצאו למילואים ואיך מקבלים החלטות אמיצות בשיא של חוסר ודאות. וגם - איך המוסיקה (הוא פסנתרן ג'ז) עוזרת לו בניהול.

עדי סופר תאני
פרק
1
35:58

עדי סופר תאני

זאת שעת המבחן של הדור שלנו, ומשם - גודל ההזדמנות.

עדי מנהלת את מטא (פייסבוק) ישראל כבר כמעט עשור. האם גל האנטישמיות ברשתות החברתיות הפתיע אותה, ומה עושים מול זה: "מלחמת הסברה היא מלחמת קיום לכל דבר". "שכחנו", היא אומרת, "שאנחנו חייבים להיות הכי טובים בעולם, בכל דבר... אני עכשיו רוצה רק לנצח, בכל מקום". אז מה עושים? "חייבים להכיר בגודל השעה ובגודל המשבר כי משם מגיעה גם ההזדמנות הגדולה שלנו". מה זה אומר בתכל'ס ואיך זה נוגע לכל אחד מאיתנו?

פנו אלינו
תודה על פנייתך. אנחנו נחזור אליך בקרוב.
אופס! משהו השתבש במהלך שליחת הטופס.