סדנאות מנהלים

המפתח למנהיגות אפקטיבית בארגונים מודרניים וארגונים בצמיחה מהירה (scale up companies)

מבוא

סדנאות מנהלים יכולות לטפח מנהלים ולאפשר להם להפוך למנהיגים יוצאי דופן. הן מציעות הזדמנות יוצאת דופן לשיפור משמעותי של היכולות האישיות והניהוליות. השפע העצום של סדנאות, חלקן בלתי אפקטיביות ובלתי מקצועיות, יצר רושם מצטבר של אכזבה בקרב ארגונים, אך החיוניות של סדנאות טובות הוא חיוני מתמיד.

במאמר הזה נבין מה מאפשרות סדנאות מנהלים משמעותיות וכיצד הן יכולות לסייע לארגון להגיע להישגים גבוהים הרבה יותר. ננסה לעמוד על מגוון היתרונות של סדנאות מנהלים איכותיות ולהגדיר כללי אצבע שיעזרו לכם לבחור את הסדנה הנכונה שתשדרג את היכולות הניהוליות בשדרת הניהול בארגון כדי להפוך אותך למנהיג/ה טובים יותר.

מהן סדנאות מנהלים ומה תפקידן בארגונים מודרניים

סדנאות מנהלים הן סדרה של מפגשים אינטנסיביים המאפשרים להתמקד במקרים מקצועיים לדיון ולמתוח את גבולות החשיבה של המשתתפים כדי לאפשר שיפור יכולות. סדנאות חיוניות מתמקדות בנושאים כמו מנהיגות, ניהול צוות, קבלת החלטות, יישוב קונפליקטים ועוד. כפי שמסביר המומחה לפיתוח מנהלים ג'יימס וילסון: "סדנאות מנהלים הן הזדמנות מצוינת לרכישת כלים מעשיים לשיפור הביצועים והתוצאות העסקיות." (מתוך "פיתוח מנהלים למאה ה-21"). וילסון מכהן כפרופסור למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד וכתב מספר רב של ספרים ומאמרים על פיתוח מנהלים.

הספר "פיתוח מנהלים למאה ה-21" שיצא לאור ב-2018, מתמקד בצורך של מנהלים מודרניים לרכוש כישורים ויכולות חדשים על מנת להצליח בסביבה עסקית תחרותית ומשתנה. הציטוט במאמר לקוח מספר זה, ומדגיש את התרומה של סדנאות מקצועיות למנהלים כהזדמנות לרכישת כלים מעשיים לשיפור הביצועים הניהוליים.

מהם היתרונות המרכזיים בהשתתפות בסדנאות מנהלים?

"סדנאות ניהוליות יעילות מאפשרות צמיחה אישית ומקצועית של מנהלים."ד"ר מייקל סקוט

ד"ר סקוט הוא מומחה בולט בתחום הלמידה הארגונית ופיתוח מנהלים. הוא מכהן כפרופסור בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד וחקר במשך שנים רבות את נושא הכשרת מנהלים ועובדים בארגונים. הספר האחרון שלו "סדנאות ניהוליות אפקטיביות: מחקר ויישום" פורסם ב-2021 וסוקר באופן מקיף את המחקרים העדכניים ביותר על יעילות סדנאות ניהוליות ודרכים ליישמן. המסקנה המרכזית שעולה בספר, היא שסדנאות ניהוליות איכותיות יכולות לאפשר צמיחה מקצועית של מנהלים. הנה כמה דרכים בהן השתתפות בסדנאות מקצועיות יכולה לסייע למנהלים לפי ד"ר סקוט:

1. רכישת כלים וטכניקות ניהוליות חדשות

2. הרחבת הפרספקטיבה וחשיפה לרעיונות חדשים

3. למידת דרכי התמודדות עם אתגרי ניהול

4. קבלת משוב לשיפור הביצועים

5. חיזוק הביטחון העצמי והמוטיבציה

6. הזדמנות לרשת וליצור שיתופי פעולה עם מנהלים אחרים

אז איך לבחור את הסדנה המתאימה עבורך כמנהל/ת?

כדי לבחור סדנה מקצועית איכותית עבורך כמנהל/ת, מומלץ:

• להגדיר תחומים ספציפיים שבהם אתה מעוניין לשפר את היכולות

• להגדיר מראש "תמונת הצלחה" ולחתור אליה

• לוודא שהמנחים הינם בעלי ניסיון ומומחיות מוכחת בתחום ויכולת

להגיב באופן ספונטני לצרכים שעולים בחדר

• למצוא סדנה התואמת את הגישה והסגנון הניהולי שלכם בארגון

שהולם את הערכים שלכם

• לכלול דוגמאות קונקרטיות מהשטח וליישם עליהן כלים שנלמדים

• לבחור סדנה בעלת אלמנטים חווייתיים והתנסותיים, תוך דגש על אינטראקציה

• מומלץ לקבוע סדנה פותחת כפיילוט תוך בדיקה והערכה שוטפת של היעילות והתועלת במהלך התהליך, על מנת להחליט על המשך הפעולה.

בחירה נכונה של סדנה יכולה להניב תועלת רבה עבור מנהלים לשיפור כישוריהם.

סדנאות מנהלים ככלי לפיתוח מנהיגות אפקטיבית

סדנאות מנהלים הן כלי יעיל, מתבקש וחשוב עבור פיתוח מנהיגות אפקטיבית בארגונים מודרניים וארגונים בצמיחה מהירה (scale up companies). יחד עם זאת, יש להקפיד על תנאים שונים כדי למקסם את התועלת שלהן. חשוב לבחור בקפידה את הסדנה המתאימה עבור צרכיהם, ליישם בפועל את הכלים שנרכשו במהלך הסדנה בעבודה היום-יומית. אנחנו מזמינים אתכם להסתכל בעמוד סדנת "לפתור את האתגר הגדול שלנו" שיכולה בהחלט להיות פתרון הולם. בסדנה זו נדייק את הצורך הבוער של הארגון ובהתאם לכך נתאים את הכלים עבור המנהלים בארגון שלכם.

פנו אלינו
תודה על פנייתך. אנחנו נחזור אליך בקרוב.
אופס! משהו השתבש במהלך שליחת הטופס.