לחשוב אחרת, להבין את העולם סביבנו ולחבר בין חשיבה יצירתית,המצאה עצמית והעולם החדש והמשתנה.

ד"ר אייל דורון

חוקר ומפתח חשיבה יצירתית, מומחה לפתרון בעיות בעולם משתנה.

ד"ר אייל דורון מייצר במפגשיו שילוב מיוחד של השראה, ידע רחב ואינטראקציה עם הקהל, המלווה בהרבה הומור ותובנות לקחת לעבודה ולחיים.


השקפת עולם ודרך פעולה >>

ההנחה הבסיסית היא כי אין הפרדה בין החיים לבין עבודה, הכל הוא חלק מאותו " open space". בהתאם, יש להתייחס אל האדם­-העובד-­המנהל כאל מי שצריך להתחדש ולהשתכלל בכל ממד בחייו. כמו כן, יש לחדד את תחושת השייכות הרגשית שלו במקום העבודה. כל אלה הם חלק מערכת החובה בהתפתחות האישית של כל מנהל ומוביל במאה ה-­21.
בהתבסס על תובנות מתחומים כמו פילוסופיה, פסיכולוגיה, תקשורת וחקר היצירתיות, ועל בסיס דוגמאות של אישים יוצאי דופן וחברות חדשניות ברחבי העולם, זוקקו עקרונות פעולה וכלים יישומיים למימושה של תפיסת עולם יצירתית הבאה לידי ביטוי במרחבי החיים בכלל ובתחום העבודה בפרט. דורון עובד מול הנהלות בכירות על פיתוח של יכולות יצירתיות פורצות דרך ופעולה בתנאים של חוסר ודאות.

המפגשים בתהליך הם בעלי אופי חוויתי ומפתיע וכוללים תרגילים יישומיים לבד ובקבוצות. דגש מיוחד ניתן לחשיבה המצאתית, ליצירתיות יומיומית, לעבודה עם מודלים מעוררי השראה ולרכישת כלים לפתרון בעיות ופריצות דרך. המתודולוגיה שרוכשים המשתתפים היא פרי פיתוח ומחקר של השנים האחרונות והוכיחה את עצמה בקרב עובדים ומנהלים, יזמים וסטודנטים בתחום שונים, כמו גם בקרב הנהלות בכירות בארץ ובחו"ל.

ד"ר דורון הינו מייסד ומפתח שיטת SEISEI לפיתוח חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש. השיטה פועלת בקרב אלפי ילדים ובני-נוער ברחבי הארץ (בין השאר בקרב נוער בסיכון, חינוך דתי, דתי-תורני, המגזר הדרוזי, מחוננים, מדעני המחר, נוער, המגזר הערבי, מצטיינים וחינוך מיוחד).

במסגרת לימודי הפוסט דוקטורט שלו פיתח ותיקף מדעית מודלים חדשניים לחינוך ליצירתיות בעולם החדש. מודלים ומתודות אלה מהווים את הבסיס לשיטת SEISEI, כמו גם לתוכניות וסדנאות פיתוח המשאב האנושי וההנהלה הבכירה בחברות ובארגונים.

בשנת 2014 פרסם את ספרו הראשון "החיים בלונה פארק: אושר ומימוש עצמי במאה ה- 21", בהוצאת כתר. הספר סוקר את הנושאים אותם חקר ד"ר דורון בשנים האחרונות - אושר, מימוש עצמי ויצירתיות.

ד"ר דורון הוא יוצר סדרות המדע הפופולרי ששודרו בערוץ השני - "איך להיות מאושר בשישה שיעורים" וסדרות ההמשך על הצלחה ועל משפחה מאושרת בשישה שיעורים (קשת, ערוץ 2). בחודשים האחרונים הוציא תחת ידיו מספר תכניות טלוויזיה על חינוך במאה ה- 21: "צביקה ואייל עושים בית ספר" (רשת, ערוץ 2) ושתי תכניות של "המערכת" עם מיקי חיימוביץ (רשת, ערוץ 2): במסגרת התכנית "מחשבים חינוך מחדש" בחנו ד"ר דורון, מיקי חיימוביץ והשר נפתלי בנט את מהפכת החינוך במדינות שונות בעולם וכיצד ניתן להכניס חדשנות ויצירתיות לחינוך בישראל. התכנית "מקצועות נעלמים" עסקה בעולם התעסוקה המשתנה בעידן של טכנולוגיה ורובוטים.

אז... מה מעניין אתכם?
הרצאות
סדנאות
הובלת כנסים ואירועים