אודות אייל דורון

ד”ר אייל דורון – חוקר ומפתח חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם חדש ומשתנה, ראש החטיבה לפסיכולוגיה ומדעי הרוח בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה וראש המסלול Creativity in Action בבית הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי.

במסגרת לימודי הפוסט-דוקטורט בדק דורון את יעילותם של מודלים חדשניים לטיפוח יוזמה, תושייה וערך עצמי בקרב ילדים ובני-נוער.

בשנת 2014 הוציא לאור את ספרו הראשון: “החיים בלונה פארק” העוסק במימוש עצמי במאה ה-21. בשנת 2019 פירסם את ספרו השני רב המכר “להמציא מחדש: הורות וחינוך במאה ה-21”.

ד”ר אייל דורון עשה את עבודת הדוקטורט שלו בשאלת הקתרזיס בפקולטה לאומנויות.

ד”ר אייל דורון הינו מייסד ומפתח שיטת SEISEI לפיתוח חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש. השיטה פועלת בקרב אלפי ילדים ובני-נוער ברחבי הארץ (בין השאר בקרב נוער בסיכון, חינוך דתי, דתי-תורני, המגזר הדרוזי, מחוננים, מדעני המחר, נוער, המגזר הערבי, מצטיינים וחינוך מיוחד).

במסגרת לימודי הפוסט דוקטורט שלו פיתח ותיקף מדעית מודלים חדשניים לחינוך ליצירתיות בעולם החדש. מודלים ומתודות אלה מהווים את הבסיס לשיטת SEISEI, כמו גם לתוכניות וסדנאות פיתוח המשאב האנושי וההנהלה הבכירה בחברות ובארגונים.

ד”ר אייל דורון הוא יוצר סדרות המדע הפופולרי ששודרו בערוץ השני – “איך להיות מאושר בשישה שיעורים” וסדרות ההמשך על הצלחה ועל משפחה מאושרת בשישה שיעורים (קשת, ערוץ 2). בחודשים האחרונים הוציא תחת ידיו מספר תכניות טלוויזיה על חינוך במאה ה- 21: “צביקה ואייל עושים בית ספר” (רשת, ערוץ 2) ושתי תכניות של “המערכת” עם מיקי חיימוביץ (רשת, ערוץ 2): במסגרת התכנית “מחשבים חינוך מחדש” בחנו ד”ר אייל דורון, מיקי חיימוביץ והשר נפתלי בנט את מהפכת החינוך במדינות שונות בעולם וכיצד ניתן להכניס חדשנות ויצירתיות לחינוך בישראל. התכנית “מקצועות נעלמים” עסקה בעולם התעסוקה המשתנה בעידן של טכנולוגיה ורובוטים.

ד”ר אייל דורון מייצר במפגשיו שילוב מיוחד של השראה, ידע רחב ואינטראקציה עם הקהל, המלווה בהרבה הומור ותובנות לקחת לעבודה ולחיים.

ההנחה הבסיסית היא כי אין הפרדה בין החיים לבין עבודה, הכל הוא חלק מאותו ” open space”. בהתאם, יש להתייחס אל האדם­-העובד-­המנהל כאל מי שצריך להתחדש ולהשתכלל בכל ממד בחייו. כמו כן, יש לחדד את תחושת השייכות הרגשית שלו במקום העבודה. כל אלה הם חלק מערכת החובה בהתפתחות האישית של כל מנהל ומוביל במאה ה-­21.
בהתבסס על תובנות מתחומים כמו פילוסופיה, פסיכולוגיה, תקשורת וחקר היצירתיות, ועל בסיס דוגמאות של אישים יוצאי דופן וחברות חדשניות ברחבי העולם, זוקקו עקרונות פעולה וכלים יישומיים למימושה של תפיסת עולם יצירתית הבאה לידי ביטוי במרחבי החיים בכלל ובתחום העבודה בפרט. דורון עובד מול הנהלות בכירות על פיתוח של יכולות יצירתיות פורצות דרך ופעולה בתנאים של חוסר ודאות.

המפגשים בתהליך הם בעלי אופי חוויתי ומפתיע וכוללים תרגילים יישומיים לבד ובקבוצות. דגש מיוחד ניתן לחשיבה המצאתית, ליצירתיות יומיומית, לעבודה עם מודלים מעוררי השראה ולרכישת כלים לפתרון בעיות ופריצות דרך. המתודולוגיה שרוכשים המשתתפים היא פרי פיתוח ומחקר של השנים האחרונות והוכיחה את עצמה בקרב עובדים ומנהלים, יזמים וסטודנטים בתחום שונים, כמו גם בקרב הנהלות בכירות בארץ ובחו”ל.

מה אנחנו עושים

אונליין | פרונטלי

סדנאות

סדנאות וליווי תהליכים שתכליתן יישום ופעולה על בסיס עקרונות החשיבה היצירתית, בדרך להישגי שיא

קורסים דיגיטלים

לחצו למעבר לקורס משפחה יצירתית

Share on Facebook