אודות ד"ר אייל דורון

ד"ר אייל דורון

יוצר וחוקר, מלמד במרכז הבינתחומי בהרצליה. במסגרת לימודי הפוסט­דוקטורט שלו בדק דורון את יעילותם של מודלים חדשניים לטיפוח חשיבה יצירתית, יוזמה, תושייה וערך עצמי בקרב ילדים ובני נוער. ד"ר דורון עובד מול חברות וארגונים על פיתוח תבונה יצירתית, פתרון בעיות במצבים של חוסר וודאות ומנהיגות יצירתית.

השקפת עולם

ההנחה הבסיסית היא כי אין הפרדה יותר בין החיים לבין עבודה, הכל הוא חלק מאותו " open space". בהתאם, יש להתייחס אל האדם­-העובד-­המנהל כאל מי שצריך להתחדש ולהשתכלל בכל ממד בחייו. כמו כן, לחדד את תחושת השייכות הרגשית שלו במקום העבודה. כל אלה הם חלק מערכת החובה בהתפתחות האישית של כל מנהל ומוביל במאה ה-­21.
בהתבסס על תובנות מתחומים כמו פילוסופיה, פסיכולוגיה, תקשורת וחקר היצירתיות, ועל בסיס דוגמאות של אישים יוצאי דופן וחברות חדשניות ברחבי העולם, זוקקו עקרונות פעולה וכלים יישומיים למימושה של תפיסת עולם יצירתית הבאה לידי ביטוי במרחבי החיים בכלל ובתחום העבודה בפרט. דורון עובד מול הנהלות בכירות על פיתוח של יכולות יצירתיות פורצות דרך ופעולה בתנאים של חוסר ודאות.

המפגשים בתהליך הם בעלי אופי חוויתי ומפתיע וכוללים תרגילים יישומיים לבד ובקבוצות. דגש  מיוחד  ניתן  לחשיבה  המצאתית,  ליצירתיות  יומיומית,  לעבודה  עם  מודלים  מעוררי  השראה ולרכישת  כלים  לפתרון  בעיות  ופריצות  דרך.  המתודולוגיה  שרוכשים  המשתתפים  היא  פרי  פיתוח ומחקר של השנים האחרונות והוכיחה את עצמה בקרב עובדים ומנהלים, יזמים וסטודנטים בתחום שונים, כמו גם בקרב הנהלות בכירות בארץ ובחו"ל. דורון הוא גם יוצר ומפתח פורמטים. בין השאר יצר את סדרות הטלוויזיה "איך להיות מאושר בשישה שיעורים" וסדרות ההמשך על הצלחה ועל משפחה מאושרת בשישה שיעורים (קשת, ערוץ 2). הוא מחבר הספר "החיים בלונה פארק", בהוצאת כתר.

 

על ד"ר אייל דורון במדיה

בעיתונות הכתובה, המקוונת, בטלויזיה ובכתבות תחקיר, תמצאו מגוון רעיונות וראיונות של ד"ר אייל דורון שפורסמו בשנים האחרונות, במסגרת היותו מפתח שיטת... קרא עוד